Licensed to Univ. at Buffalo Athletics Hy-Tek's Meet Manager 1/13/2007 03:28 PM
                            OHIO vs UB - 1/13/2007                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ohio University-OH  'C'                                NT    3:56.72  
     1) Wylam, Emily                    2) Liddy, Karen                   
     3) Giancarli, Leah A 18            4) Marion, Ashley                 
       28.70    58.33    31.11  1:06.16    27.57    58.71    25.70    53.52
  2 Unviersity at Buffalo Women Sw-NI  'B'                 NT    4:02.35  
     1) Oliveri, Cassondra M 19         2) Gervais, Danielle 22           
     3) Eckert, Sam 18                  4) Scharf, Andrea                 
       30.50  1:02.13    31.43  1:07.45    27.55    59.13    25.17    53.64
  3 Ohio University-OH  'B'                                NT    4:04.83  
     1) Simsolo, Sigal                  2) Schaefer, Allison M 19         
     3) Kloosterman, Rachael M 18       4) Destefano, Lindsey             
       30.27  1:00.70    32.95  1:09.57    28.18    59.99    25.61    54.57
  4 Unviersity at Buffalo Women Sw-NI  'C'                 NT    4:08.44  
     1) Rowan, Catherine                2) Ballard, Jessica 18            
     3) Reilly, Caitlin 18              4) Marcotte, Julie S 21           
       31.22  1:03.51    18.05  1:08.82    28.52  1:01.56    26.11    54.55
  5 Ohio University-OH  'A'                                NT   x4:11.35  
     1) Rico, Mallory                   2) Wulf, Ashley E 18              
     3) Buckner, Gabby H 18             4) McKenzie, Heather L 18         
       30.47  1:01.71    33.12  1:10.43    29.93  1:03.68    26.49    55.53
  6 Unviersity at Buffalo Women Sw-NI  'A'                 NT   x4:14.43  
     1) Sorg, Rachel 19                 2) Schaffert, Ashley 18           
     3) Walkinshaw, Kahla 21            4) Palma, Sam 18                  
       31.20  1:04.34    33.40  1:11.86    26.87  1:00.83    27.46    57.40
  7 Ohio University-OH  'D'                                NT   x4:25.15  
     1) Howell, Ali                     2) Kravitz, Molly                 
     3) Stevens, Sara M 18              4) Gibb, Elspeth                  
       32.06  1:04.88    32.72  1:09.19    32.04  1:09.93    28.73  1:01.15
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ohio University-OH  'B'                                NT    3:32.00  
     1) D'Arrigo, Stephen               2) Stakleff, Brandon              
     3) Pampush, Bobby                  4) Bayne, Jim                     
       26.22    53.01    27.50    59.67    24.37    51.68    23.07    47.64
  2 University of Buffalo  'A'                             NT    3:33.26  
     1) Tamchyna, Andrew                2) Mathews, Jordan                
     3) Woster, Scott                   4) Gerlach, Michael               
       25.94    53.01    27.12    59.45    24.64    52.73    23.06    48.07
  3 Ohio University-OH  'A'                                NT    3:34.99  
     1) Ihasz, Robert                   2) Reutter, Jason                 
     3) Post, Tyler                     4) Carey, James                   
       26.46    53.82    28.08  1:00.29    23.73    51.56    23.00    49.32
  4 University of Buffalo  'B'                             NT    3:38.93  
     1) Shi, Richard                    2) Song, Kevin                    
     3) Moessinger, Aaron               4) Hurst, Mike                    
       26.65    54.48    28.76  1:00.83    24.75    53.06    23.73    50.56
  5 Ohio University-OH  'C'                                NT   x3:42.61  
     1) Stetson, Drew                   2) Heinemann, Kyle W 18           
     3) Schick, Ben D 18                4) Schaefer, John                 
       27.10    56.01    28.75  1:01.86    25.48    54.65    23.65    50.09
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallo, Courtney              Ohio-OH                   NT   10:24.92  
      29.67   31.37   31.74   31.70   31.79   31.77   31.65   31.72
      31.58   31.65   31.22   31.38   31.36   31.26   31.18   31.12
      30.73   30.81   30.80   30.42                                
  2 Petersen, Ilse               Ohio-OH                   NT   10:29.36  
      29.38   31.77   31.70   31.54   31.55   31.63   31.87   31.70
      31.56   31.49   31.36   31.42   31.34   31.30   31.56   31.44
      31.51   31.77   31.95   31.52                                
  3 Dale, Kim                 18 Ubw-NI                    NT   10:49.23  
      29.78   32.10   32.52   32.21   32.23   32.39   32.50   32.64
      32.99   32.73   33.26   32.61   32.61   32.94   32.70   32.49
      32.69   32.69   32.68   32.47                                
  4 Marcus, Amanda            19 Ubw-NI                    NT   11:35.94  
      32.01   33.98   34.33   34.61   34.71   35.14   35.12   35.10
      35.45   35.41   35.21   35.48   35.39   35.07   35.24   35.03
      35.02   34.52   34.92   34.20                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herlehy, Luke                Ohio-OH                   NT    9:33.63  
      26.85   28.81   29.20   29.09   29.19   28.88   29.14   29.07
      28.66   28.73   28.78   28.40   28.38   29.02   28.96   28.82
      28.65   28.64   28.53   27.83                                
  2 Adams, Luke                  Buffalo                   NT    9:44.53  
      25.80   27.81   28.70   28.93   28.98   29.24   29.20   29.18
      29.23   29.56   29.68   29.72   30.11   29.78   29.96   30.00
      29.93   30.17   29.97   28.58                                
  3 Vander Zaim, Connor          Buffalo                   NT    9:54.51  
      25.97   28.06   28.66   29.33   29.34   29.11   29.73   29.44
      30.02   30.18   30.34   30.65   30.60   30.80   30.75   30.24
      30.78   30.55   30.21   29.75                                
  4 Greco, Matthew               Ohio-OH                   NT    9:57.94  
      27.18   29.39   30.08   30.43   30.77   30.53   30.14   30.88
      30.68   30.45   30.34   30.61   30.97   30.35   30.18   30.54
      28.81   29.41   28.09   28.11                                
  5 Hollingsworth, Wub J      19 Ohio-OH                   NT   10:26.12  
      27.24   30.08   30.91   31.63   31.71   31.76   32.07   32.00
      32.42   31.89   31.57   31.35   32.11   31.51   32.17   31.32
      31.63   30.95   30.79   31.01                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Drozin, Caitlin E         18 Ohio-OH                   NT    1:56.11  
      27.67   29.56   29.65   29.23                                
  2 Giancarli, Leah A         18 Ohio-OH                   NT    1:57.74  
      28.36   29.91   29.95   29.52                                
  3 Kloosterman, Rachael M    18 Ohio-OH                   NT    1:57.98  
      28.72   29.70   30.09   29.47                                
  4 Stephenson, Frances H     21 Ubw-NI                    NT    1:58.53  
      28.38   30.19   30.47   29.49                                
  5 Kralik, Joellen M         18 Ohio-OH                   NT   x2:00.07  
      28.78   30.54   30.41   30.34                                
  6 Reilly, Caitlin           18 Ubw-NI                    NT    2:00.44  
      28.88   30.16   30.78   30.62                                
  7 Day, Emily                19 Ubw-NI                    NT    2:02.58  
      28.75   30.83   31.75   31.25                                
  8 Skerker, Jennifer R       19 Ubw-NI                    NT   x2:12.17  
      30.60   33.62   34.18   33.77                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gerlach, Michael             Buffalo                   NT    1:44.13  
      24.38   26.39   26.87   26.49                                
  2 Moser, CY                    Ohio-OH                   NT    1:44.80  
      24.88   26.46   26.97   26.49                                
  3 Bayne, Jim                   Ohio-OH                   NT    1:46.10  
      26.11   27.28   26.50   26.21                                
  4 Shi, Richard                 Buffalo                   NT    1:47.58  
      24.92   26.90   27.45   28.31                                
  5 Schmitt, Derek R          18 Ohio-OH                   NT    1:50.28  
      26.36   28.42   27.69   27.81                                
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rico, Mallory                Ohio-OH                   NT      24.40  
  2 Palma, Sam                18 Ubw-NI                    NT      24.73  
  3 Destefano, Lindsey           Ohio-OH                   NT      25.02  
  4 Lafferty, Meghan          19 Ubw-NI                    NT      25.20  
  5 Scharf, Andrea               Ubw-NI                    NT      25.42  
  6 Pointinger, Ashley A      19 Ohio-OH                   NT      25.56  
  7 Powalski, Laura           18 Ubw-NI                    NT     x25.73  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schuster, Kevin              Buffalo                   NT      21.77  
  2 Belton, Andrew               Ohio-OH                   NT      22.26  
  3 Post, Tyler                  Ohio-OH                   NT      22.32  
  4 D'Arrigo, Stephen            Ohio-OH                   NT      22.48  
  5 Stakleff, Brandon            Ohio-OH                   NT     x23.02  
  6 Harris, Dave                 Buffalo                   NT      23.12  
  7 Ayers, Mark                  Buffalo                   NT      23.82  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marion, Ashley               Ohio-OH                   NT    2:08.21  
      28.63   32.35   37.48   29.75                                
  2 Wylam, Emily                 Ohio-OH                   NT    2:12.31  
      29.14   33.52   39.73   29.92                                
  3 Liddy, Karen                 Ohio-OH                   NT    2:12.84  
      29.20   34.96   37.74   30.94                                
  4 Ballard, Jessica          18 Ubw-NI                    NT    2:14.16  
      30.01   33.44   38.66   32.05                                
  5 Howell, Ali                  Ohio-OH                   NT   x2:17.40  
      31.32   34.04   40.48   31.56                                
  6 Gervais, Danielle         22 Ubw-NI                    NT    2:17.65  
      29.85   38.39   37.26   32.15                                
  7 Schaffert, Ashley         18 Ubw-NI                    NT    2:18.00  
      30.40   37.75   37.74   32.11                                
  8 Sorg, Rachel              19 Ubw-NI                    NT   x2:20.51  
      30.39   35.29   42.48   32.35                                
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruske, Zach                  Buffalo                   NT    1:56.88  
      25.98   29.06   34.49   27.35                                
  2 Ferrigno, Tom                Ohio-OH                   NT    1:59.95  
      26.44   30.84   35.32   27.35                                
  3 Pampush, Bobby               Ohio-OH                   NT    2:00.04  
      26.00   31.97   35.74   26.33                                
  4 Woster, Scott                Buffalo                   NT    2:00.27  
      25.78   30.56   36.28   27.65                                
  5 Chilcote, James              Ohio-OH                   NT    2:01.77  
      26.11   31.23   35.88   28.55                                
  6 Tamchyna, Andrew             Buffalo                   NT    2:02.82  
      26.88   29.81   37.68   28.45                                
  7 Schaefer, John               Ohio-OH                   NT   x2:09.27  
      27.02   33.21   38.05   30.99                                
 
Event 11  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Lindsay A       17 Ohio-OH                   NT     237.30  
  2 Giordano, Ali R           18 Ohio-OH                   NT     210.81  
  3 Acks, Jamie                  Ohio-OH                   NT     210.14  
  4 Stratton, Megan           19 Ubw-NI                    NT     209.01  
  5 Jeske, Ursula             18 Ubw-NI                    NT     181.50  
 
Event 12  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDowell, Michael            Buffalo                   NT     277.28  
  2 Sargent, Scott G          18 Ohio-OH                   NT     221.47  
  3 Hansbarger, Cameron R     19 Ohio-OH                   NT     216.90  
  4 LaForest, Dominic            Buffalo                   NT     175.72  
 
Event 13  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giancarli, Leah A         18 Ohio-OH                   NT    2:06.26  
      28.33   31.65   32.71   33.57                                
  2 Walkinshaw, Kahla         21 Ubw-NI                    NT    2:09.96  
      29.03   32.36   33.15   35.42                                
  3 Kloosterman, Rachael M    18 Ohio-OH                   NT    2:11.41  
      30.47   33.18   33.94   33.82                                
  4 Buckner, Gabby H          18 Ohio-OH                   NT    2:19.61  
      31.35   36.29   35.54   36.43                                
  5 Eckert, Sam               18 Ubw-NI                    NT    2:24.71  
      31.65   36.62   37.98   38.46                                
  6 Stevens, Sara M           18 Ohio-OH                   NT   x2:38.23  
      34.11   40.41   42.04   41.67                                
 
Event 14  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woster, Scott                Buffalo                   NT    1:54.55  
      25.76   28.92   29.98   29.89                                
  2 Schick, Ben D             18 Ohio-OH                   NT    1:57.41  
      26.63   29.93   30.52   30.33                                
  3 Post, Tyler                  Ohio-OH                   NT    1:57.63  
      27.33   30.63   29.75   29.92                                
  4 Moessinger, Aaron            Buffalo                   NT    1:58.14  
      26.82   30.28   30.86   30.18                                
  5 Hurst, Mike                  Buffalo                   NT    1:58.82  
      26.26   29.82   31.21   31.53                                
  6 Pampush, Bobby               Ohio-OH                   NT    1:58.87  
      27.10   30.16   31.24   30.37                                
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petersen, Ilse               Ohio-OH                   NT      53.57  
      26.19   27.38                                                
  2 Palma, Sam                18 Ubw-NI                    NT      54.15  
      25.91   28.24                                                
  3 Lafferty, Meghan          19 Ubw-NI                    NT      54.64  
      26.42   28.22                                                
  4 Kralik, Joellen M         18 Ohio-OH                   NT      55.26  
      26.88   28.38                                                
  5 Destefano, Lindsey           Ohio-OH                   NT      55.33  
      26.47   28.86                                                
  6 Powalski, Laura           18 Ubw-NI                    NT      55.93  
      26.66   29.27                                                
  7 Pointinger, Ashley A      19 Ohio-OH                   NT     x56.32  
      26.78   29.54                                                
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schuster, Kevin              Buffalo                   NT      47.62  
      22.95   24.67                                                
  2 Moser, CY                    Ohio-OH                   NT      47.92  
      23.37   24.55                                                
  3 Belton, Andrew               Ohio-OH                   NT      48.40  
      22.94   25.46                                                
  4 Carey, James                 Ohio-OH                   NT      50.64  
      24.46   26.18                                                
  5 Harris, Dave                 Buffalo                   NT      50.74  
      24.16   26.58                                                
  6 Ayers, Mark                  Buffalo                   NT      51.91  
      24.67   27.24                                                
  7 Hollingsworth, Wub J      19 Ohio-OH                   NT     x52.71  
      25.06   27.65                                                
 
Event 17  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wylam, Emily                 Ohio-OH                   NT    2:05.92  
      30.43   31.84   31.82   31.83                                
  2 Simsolo, Sigal               Ohio-OH                   NT    2:08.13  
      31.15   32.13   32.29   32.56                                
  3 Reilly, Caitlin           18 Ubw-NI                    NT    2:09.84  
      31.00   32.39   33.19   33.26                                
  4 Sorg, Rachel              19 Ubw-NI                    NT    2:16.05  
      31.87   34.25   35.22   34.71                                
  5 Rowan, Catherine             Ubw-NI                    NT    2:16.40  
      31.86   34.09   35.43   35.02                                
  6 Ballard, Jessica          18 Ubw-NI                    NT   x2:17.27  
      31.48   34.39   35.84   35.56                                
  7 Howell, Ali                  Ohio-OH                   NT    2:17.99  
      33.14   35.00   35.33   34.52                                
 
Event 18  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tamchyna, Andrew             Buffalo                   NT    1:54.98  
      27.21   29.26   29.92   28.59                                
  2 Ruske, Zach                  Buffalo                   NT    1:55.22  
                      29.06   58.58                                
  3 Shi, Richard                 Buffalo                   NT    1:57.23  
      27.85   29.87   29.87   29.64                                
  4 D'Arrigo, Stephen            Ohio-OH                   NT    1:57.87  
      28.01   30.01   30.35   29.50                                
  5 Ihasz, Robert                Ohio-OH                   NT    1:57.93  
      28.26   30.29   29.89   29.49                                
  6 Chilcote, James              Ohio-OH                   NT    2:00.95  
      28.75   30.71   30.62   30.87                                
  7 Stetson, Drew                Ohio-OH                   NT   x2:06.02  
      29.05   31.36   32.41   33.20                                
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dale, Kim                 18 Ubw-NI                    NT    5:13.68  
      29.56   31.67   31.89   31.29   31.36   31.36   31.31   31.31
      32.20   31.73                                                
  2 Stephenson, Frances H     21 Ubw-NI                    NT    5:18.57  
      29.95   31.88   32.24   32.26   32.32   32.18   31.95   32.36
      32.13   31.30                                                
  3 Day, Emily                19 Ubw-NI                    NT    5:25.66  
      29.96   32.54   33.15   32.52   33.17   32.74   32.67   33.09
      33.44   32.38                                                
  4 Marcus, Amanda            19 Ubw-NI                    NT   x5:50.77  
      32.80   35.06   35.26   35.54   35.48   35.49   35.15   35.80
      35.20   34.99                                                
 -- Drozin, Caitlin E         18 Ohio-OH                   NT   X5:09.02  
      28.98   30.61   30.98   31.44   31.76   31.17   30.95   31.18
      31.11   30.84                                                
 -- Gallo, Courtney              Ohio-OH                   NT   X5:09.80  
      29.58   31.32   31.30   31.57   31.24   31.13   30.98   31.29
      31.14   30.25                                                
 -- Gibb, Elspeth                Ohio-OH                   NT   X5:44.88  
      32.14   34.87   34.82   34.60   34.89   35.40   34.91   34.81
      34.41   34.03                                                
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herlehy, Luke                Ohio-OH                   NT    4:43.88  
      26.55   28.44   28.43   28.37   28.56   28.33   28.62   28.67
      29.20   28.71                                                
  2 Adams, Luke                  Buffalo                   NT    4:45.04  
      25.65   28.00   28.61   28.62   29.04   29.24   29.32   29.40
      29.60   27.56                                                
  3 Ferrigno, Tom                Ohio-OH                   NT    4:46.94  
      26.80   28.89   29.54   29.21   29.23   29.58   29.01   28.80
      28.04   27.84                                                
  4 Vander Zaim, Connor          Buffalo                   NT    4:47.99  
      26.04   28.59   29.02   29.05   28.95   29.55   29.40   29.19
      29.43   28.77                                                
  5 Greco, Matthew               Ohio-OH                   NT    4:48.75  
      26.90   29.06   29.20   29.15   29.63   29.69   29.45   29.03
      29.00   27.64                                                
  6 Schmitt, Derek R          18 Ohio-OH                   NT   x5:00.97  
      27.94   29.43   30.01   30.71   30.40   30.60   30.87   30.77
      30.54   29.70                                                
 
Event 21  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hamilton, Lindsay A       17 Ohio-OH                   NT     270.76  
  2 Giordano, Ali R           18 Ohio-OH                   NT     238.35  
  3 Stratton, Megan           19 Ubw-NI                    NT     205.12  
  4 Acks, Jamie                  Ohio-OH                   NT     192.30  
  5 Jeske, Ursula             18 Ubw-NI                    NT     182.92  
 
Event 22  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDowell, Michael            Buffalo                   NT     323.26  
  2 Sargent, Scott G          18 Ohio-OH                   NT     217.73  
  3 Hansbarger, Cameron R     19 Ohio-OH                   NT     202.65  
  4 LaForest, Dominic            Buffalo                   NT     189.52  
 
Event 23  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gervais, Danielle         22 Ubw-NI                    NT    2:28.23  
      34.03   37.40   38.49   38.31                                
  2 Schaffert, Ashley         18 Ubw-NI                    NT    2:29.59  
      33.75   38.52   38.65   38.67                                
 -- Liddy, Karen                 Ohio-OH                   NT   X2:23.34  
      33.33   36.35   36.55   37.11                                
 -- Wulf, Ashley E            18 Ohio-OH                   NT   X2:27.22  
      34.69   37.53   37.10   37.90                                
 -- Kravitz, Molly               Ohio-OH                   NT   X2:30.46  
      34.38   37.84   38.46   39.78                                
 -- Schaefer, Allison M       19 Ohio-OH                   NT   X2:31.81  
      35.42   38.72   38.88   38.79                                
 
Event 24  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reutter, Jason               Ohio-OH                   NT    2:11.40  
      29.98   33.53   34.22   33.67                                
  2 Stakleff, Brandon            Ohio-OH                   NT    2:12.04  
      29.77   34.37   33.57   34.33                                
  3 Song, Kevin                  Buffalo                   NT    2:12.11  
      29.99   32.98   34.09   35.05                                
  4 Heinemann, Kyle W         18 Ohio-OH                   NT    2:15.63  
      31.17   34.10   34.77   35.59                                
  5 Mathews, Jordan              Buffalo                   NT    2:16.34  
      30.36   35.13   35.24   35.61                                
  6 Schaefer, John               Ohio-OH                   NT   x2:21.18  
      31.11   35.86   37.37   36.84                                
  7 Beecher, Sean                Buffalo                   NT    2:23.28  
      31.06   35.65   37.27   39.30                                
  8 Nezami, Bijan                Buffalo                   NT   x2:28.81  
      32.98   37.20   38.56   40.07                                
 
Event 25  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Unviersity at Buffalo Women Sw-NI  'A'                 NT    3:41.25  
     1) Scharf, Andrea                  2) Lafferty, Meghan 19            
     3) Powalski, Laura 18              4) Dale, Kim 18                   
       26.81    55.12    16.51    54.97    26.32    55.58    26.78    55.58
  2 Unviersity at Buffalo Women Sw-NI  'B'                 NT    3:53.23  
     1) Oliveri, Cassondra M 19         2) Day, Emily 19                  
     3) Rowan, Catherine                4) Eckert, Sam 18                 
       28.72    58.75    26.74    56.33    27.43    59.39    27.72    58.76
 -- Ohio University-OH  'B'                                NT   X3:34.35  
     1) Drozin, Caitlin E 18            2) Rico, Mallory                  
     3) Marion, Ashley                  4) Petersen, Ilse                 
       26.49    54.35    25.34    53.12    25.52    52.68    25.86    54.20
 -- Ohio University-OH  'A'                                NT   X3:43.63  
     1) Kralik, Joellen M 18            2) Pointinger, Ashley A 19        
     3) Simsolo, Sigal                  4) McKenzie, Heather L 18         
       26.92    56.05    15.97    57.11    26.40    55.28    15.89    55.19
 
Event 26  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ohio University-OH  'B'                                NT    3:10.46  
     1) Belton, Andrew                  2) Moser, CY                      
     3) Bayne, Jim                      4) Herlehy, Luke                  
       23.12    47.82    22.45    47.06    23.13    47.63    23.02    47.95
  2 University of Buffalo  'A'                             NT    3:10.60  
     1) Schuster, Kevin                 2) Ruske, Zach                    
     3) Gerlach, Michael                4) Adams, Luke                    
       22.97    47.66    22.68    47.55    22.83    47.64    22.88    47.75
  3 Ohio University-OH  'A'                                NT    3:17.74  
     1) Carey, James                    2) Ferrigno, Tom                  
     3) Ihasz, Robert                   4) Chilcote, James                
       23.81    50.07    23.55    49.73    23.01    48.41    23.18    49.53
  4 University of Buffalo  'B'                             NT    3:23.91  
     1) Harris, Dave                    2) Vander Zaim, Connor            
     3) Hurst, Mike                     4) Moessinger, Aaron              
       24.30    50.53    23.99    50.08    24.07    50.83    24.73    52.47
  5 Ohio University-OH  'C'                                NT   x3:24.05  
     1) Stetson, Drew                   2) Greco, Matthew                 
     3) Hollingsworth, Wub J 19         4) Schmitt, Derek R 18            
       24.91    52.68    23.44    49.61    23.94    51.01    24.66    50.75
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 26                    
 
  1. Ohio University                     140   2. Unviersity at Buffalo Women Sw       91